Spodnie czy spódnica?

Moda damska przez lata przybierała bardzo różnorodne oblicza. Mogliśmy się cieszyć zarówno okresami, w których liczyły się wyłącznie typowo kobiece stroje, jak i momentami, gdzie w modzie były kroje typowo „uniesexowe”. A jakie ciuchy damskie są modne dzisiaj i na co, tak naprawdę, warto stawiać? Czy lepiej wybierać spodnie czy spódnice bądź sukienki damskie?

Oczywiście, na w taki sposób zadane pytanie nie da się odpowiedzieć definitywnie. Bo wszystko zależy przecież od okoliczności i od tego, co lubimy. Można jednak pokusić się o analizę tego, co warto nosić z perspektywy obecnie obowiązujących trendów w świecie mody, a czego warto unikać.

Spodnie mogą być kobiece

… wszystko zależy jak można się domyślać, przede wszystkim od ich kroju. Jeśli chcemy uzyskać typowo „męski” efekt, sięgniemy po spodnie o prostym kroju, uszyte bez uwzględnienia potrzeb kobiecej sylwetki. Takich jednak, tak naprawdę, znaleźć można coraz mniej. Stylowe, wąskie rurki 3/4 czy luźne, typowo letnie haremki podkreślą kobiecą sylwetkę, sprawiając, że będziesz prezentować się naprawdę dobrze. Do takich spodni wystarczy dobrać stylowe bluzki damskie i… efekt gotowy.

… sukienki jeszcze bardziej kobiece

Jeśli chcesz wyglądać naprawdę kobieco, sięgnij bądź to po sukienkę, bądź też po spódnicę. Odpowiednio dopasowany fason – np. wąskie ołówkowe midi w przypadku szczupłych pań biznesowych eventów czy luźna spódnica maxi na letnie spacery po plaży – zapewni Ci doskonałą stylizację, która zachwyci w każdej sytuacji. A że dziś dostęp do stylowych sukienek jest naprawdę dobry – choćby w sklepach, które oferują odzież online – wystarczy odrobina cierpliwości, by znaleźć idealny rozmiar, fason czy też kolor. Warto więc poszukać różnorodnych możliwości i kupić nierzadko tanie ubranie, które zachwyci swoim designem i pozwoli stworzyć kobiecą i atrakcyjną stylizację.

A na co lepiej postawić: na sukienkę, spódnicę czy spodnie? Tu wybór zawsze należy do każdej kobiety. Na szczęście ilość opcji jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.